Niemcy

Najlepsze w Niemczech

Republika Federalna Niemiec jest krajem ludzi o otwartych umysłach, podzielonych pomiędzy tradycją a nowoczesnością Niemcy z 82 milionami mieszkańców są najbardziej zaludnionym krajem w Unii Europejskiej. Kraj ten oferuje szeroką gamę atrakcji rozrywkowych i rekreacyjnych oraz jest domem wielu kulinarnych przysmaków. Dołącz do nas na wycieczkę po najważniejszych miejscach w Niemczech w celu zaostrzenia apetytu na ten fascynujący kraj. Odkryj serce Europy – dzięki wsparciu ze strony NephroCare. Nie ma na co czekać!

Słynny Berlin: wart wycieczki

Zawsze warto odwiedzić stolicę federacji ze względu na jej niezliczone zabytki. Przejdź się ulicą Kurfürstendamm, odwiedź słynne muzea lub odkryj atmosferę miasta z pokładu statku turystycznego płynącego Szprewą. Miejsca w Berlinie, których nie można pominąć to: Brama Brandenburska i Alexanderplatz. Ten ostatni plac, położony w arterii prowadzącej ze wschodniej do zachodniej części miasta, jest jednym z najbarwniejszych miejsc miasta oraz ważnym węzłem komunikacyjnym. Gdy miasto zostało podzielone na Berlin Zachodni i Wschodni Alexanderplatz był najważniejszym placem miejskim w Niemieckiej Republice Demokratycznej.

Wycieczka po mieście: Legendarny Alexanderplatz znajduje się zaledwie 20 minut jazdy tramwajem od stacji dializ w berlińskim Weißensee.

Chcesz zobaczyć Berlin z perspektywy 360°? Zatem wizyta na słynnej wieży telewizyjnej, najwyższym budynku w Niemczech, jest absolutną koniecznością. Z tak zwanego poziomu panoramy, możesz cieszyć się najlepszym widokiem, jakie to miasto ma do zaoferowania. Znajdująca się wewnątrz wieży restauracja pokonuje obrót pełnego koła dwa razy na godzinę, umożliwiając swoim klientom obserwowanie wspaniałego widoku na starą i nową część stolicy oraz jej zabytki.

Monachium mówi: „Grüß Gott”

Monachium łączy wielkomiejskie życie ze wspaniałym otoczeniem przyrody i bawarskim stylem życia. Najbardziej znanym punktem miasta jest bez wątpienia Frauenkirche (Katedra Matki Bożej), ale jest to tylko jedna z wielu atrakcji tego tętniącego życiem miasta. Warto również zobaczyć imponujący neogotycki Neues Rathaus (Nowy Ratusz), centralnie położony Marienplatz, tętniący życiem rynek znany jako Viktualienmarkt, wspaniały Zamek Nymphenburg i jego ogrody, stadion Allianz w północnym narożniku miasta oraz niezliczone muzea najwyższego kalibru.

W lecie nie wolno pominąć Centrum Olimpijskiego, ogrodu angielskiego i wielu znajdujących się w okolicy jezior, które zapraszają mieszkańców i gości na chwilę relaksu. Ogródki piwne rozsiane po całym Monachium i okolicach są idealnym miejscem odpoczynku z odrobiną bawarskiej tradycji i relaksującą atmosferą wypoczynku na świeżym powietrzu w tle.

Oktoberfest – monachijska tradycja

Jeśli podróżujesz do Monachium, nie przegap ważnej części kultury tego miasta: Oktoberfestu. W dniu 20 września 2014 r na Theresienwiese rozpoczyna się 181 Oktoberfest. Ten huczny i kolorowy festiwal oferuje coś dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci korzystają z różnego rodzaju przejażdżek, zaś precle i piwo należą do być może najbardziej znanych na świecie kulinarnych atrakcji. W tych dniach do łaski wraca tradycyjny strój. Dzięki temu zobaczysz wiele kobiet ubranych w dirndl i mężczyzn noszących lederhosen. Monachium ma bardzo dobrą komunikację. Ze stacji dializ NephroCare, można dotrzeć do centrum miasta w mgnieniu oka za pomocą miejskiej sieci pociągów S-Kahn. S-Kahn zapewnia również łatwy dojazd do lotniska. Odwiedź Monachium, aby doświadczyć atmosfery kosmopolitycznego miasta, w którym jest wiele przyjemnych, przytulnych miejsc.

Hamburg – spotkanie tradycji z nowoczesnością

Bez względu na to czy chcesz zobaczyć tradycyjny port, odwiedzić ciekawe muzeum, czy też po prostu cieszyć się autentyczną kulturą, wszystko to i wiele więcej znajdziesz w Hamburgu. Jedno co każdy musi zobaczyć w Hamburgu to targ rybny. W każdą niedzielę rano, pomiędzy godziną 5.00 a 9.30, życie na tym tradycyjnym targu toczy się z pełną prędkością. I tak jest od momentu jego powstania w 1703 roku.

Speicherstadt lub dzielnica magazynów jest ikoną Hamburga oraz jedną z największych atrakcji miasta. Magazyny są zbudowane na palach dębowych, ich obszar przecinają kanały, po których pływają statki w czasie przypływu.

Czas na przechadzkę

Dworzec Jungfernstieg to idealne miejsce, aby rozpocząć spacer i cieszyć się bliskością wód jeziora Inner Alster. Miłośnicy zakupów poczują się jak w domu na głównych ulicach, podczas gdy wielbiciele życia nocnego i nowości powinni udać się do hamburskiego Reeperbahn. Dzielnica St. Pauli aż roi się od barów, pubów i pokazów drag queen, ale powinieneś zobaczyć na własne oczy, co ta okolica ma do zaoferowania. Stacja dializ NephroCare w Hamburgu-Barmbek usytuowana jest w pobliżu idyllicznego parku miejskiego. Do stacji jest łatwo dojść, gdyż mieści się zaledwie kilka minut jazdy od lotniska, z którego można dostać się bezpośrednio do głównego dworca kolejowego za pomocą kolejki S-Kahn.

Dializy wakacyjne podczas podróży po Niemczech – z NephroCare to możliwe

Planujesz pobyt w Niemczech? Skorzystaj z naszej sieci placówek. Czekamy na Ciebie zawsze, gdy nas potrzebujesz i wszędzie, gdzie nas potrzebujesz! Aby zarezerwować miejsce do dializy podczas wakacji, po prostu skontaktuj się z daną stacją telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej lub poproś o pomoc zespół opieki w swojej stacji. Nasz wysoko wykwalifikowany personel z przyjemnością zaoferuje opiekę i doświadczenie podczas Twojego pobytu w danej okolicy. Zostaw codzienność za sobą i spędź czas na odkrywaniu nowych, ekscytujących miejsc. Ciesz się wakacjami z pomocą i pod opieką NephroCare. Czekamy na Ciebie!

Powiązane tematy

Stacje dializ w Niemczech

Szczegółowe informacje na temat stosowanych metod leczniczych oraz godzin otwarcia stacji dializ NephroCare.