NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Przygotowanie do zabiegu

Kilka miesięcy przed pierwszą hemodializą konieczne jest utworzenie dostępu naczyniowego. Jest to miejsce ciała, gdzie do organizmu wprowadzana jest igła lub cewnik w celu przeprowadzenia dializy. Odpowiednio wczesne zaplanowanie miejsca utworzenia dostępu naczyniowego przed rozpoczęciem dializ, zapewnia pacjentowi możliwość skorzystania z większego zakresu wyboru.

Dostęp naczyniowy do dializ jest „linią życia”. Odpowiedni wybór jego umiejscowienia zapewnia pacjentowi dobre samopoczucie i możliwość prowadzenia ulubionych form aktywności.

Wybór stacji dializ musi uwzględniać konkretne wymagania pacjenta. Wybrana placówka musi oferować odpowiednie zabiegi i znajdować się niedaleko domu pacjenta. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrym pomysłem jest odwiedzenie pobliskich stacji dializ, porozmawianie z ich personelem i wyrobienie sobie własnej opinii na ich temat!