NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Rozpoczęcie leczenia

Pierwszy zabieg dializy

Perspektywa rozpoczęcia dializoterapii może budzić lęk.

Na początku wszystko wydaje się nowe. Pracownicy NephroCare dokładają wszelkich starań, aby uczynić leczenie pacjentów możliwie przyjemnym. Dlatego w stacji dializ szybko poczujesz się, jak u siebie. Poznasz również innych pacjentów: wiele osób staje się dobrymi znajomymi. Będziesz regularnie kontaktować się z członkami zespołu pielęgniarskiego. Staną się oni Twoimi powiernikami, którzy czekają na Ciebie zawsze gotowi do pomocy i rozmowy na temat wszystkich problemów.

Wszyscy pracownicy NephroCare wiedzą jak ważnym aspektem dializoterapii jest otwartość i wzajemny szacunek. Wszystko zaczyna się od pracy w zespole. W zespole tym pacjenci i ich opiekunowie to równorzędni partnerzy.

Przed pierwszym zabiegiem konieczne jest wzięcie pod uwagę kilku spraw, między innymi, ubioru i rzeczy, które należy ze sobą zabrać do stacji dializ. Poza tym dobrze jest zapoznać się z opisem sesji hemodializy, aby dokładnie wiedzieć czego oczekiwać.

Powiązane tematy

Przed zabiegiem

W pierwszym roku dializoterapii dowiesz się wszystkiego na temat tej metody leczenia...

Podczas zabiegu

Zrelaksuj się. Tymczasem pielęgniarka lub pielęgniarz zmierzy Ci ciśnienie tętnicze.