NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Filozofia NephroCare

Koncepcja NephroCare

Dzięki NephroCare firma Fresenius Medical Care wspiera systemy opieki medycznej innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie opieki nad pacjentem oraz zapewnia długofalową i wysokiej jakości opiekę stale rosnącej liczbie pacjentów cierpiących na przewlekła chorobę nerek.

Liczne badania dowodzą, że właściwe postępowanie w zakresie leczenia przewlekłej choroby nerek (PChN) w sposób znaczący przyczynia się do polepszenia stanu zdrowia pacjentów rozpoczynających zabiegi dializowania, umożliwiając obniżenie kosztów leczenia pacjentów z chorobą nerek oraz wydłużenie długości ich życia.

Filozofia NephroCare polega na:

  • Trosce o zapewnienie pacjentom firmy Fresenius Medical Care, cierpiącym na chorobę nerek, nadziei na korzystanie z pełni życia
  • wspieraniu działań profilaktycznych oraz spowalniających postępy PChN
  • zapewnieniu lepszego poziomu opieki nad pacjentami z chorobą nerek w oparciu o wytyczne krajowe i międzynarodowe
  • podejmowaniu działań na rzecz ścisłej współpracy opartej na przejrzystych zasadach pomiędzy nefrologami, szpitalami, lekarzami rodzinnymi, podmiotami świadczącymi usługi medyczne i pacjentami
  • zapewnieniu pacjentom z przewlekłą chorobą nerek perspektywy na lepsze jutro, dzięki współpracy z NephroCare w roli wiarygodnego partnera

Zespół specjalistów

Zespół specjalistów NephroCare ma świadomość, że leczenie nerkozastępcze polega na czymś więcej niż tylko dializa i przeszczep. Prowadzenie szkoleń, zapewnienie kształcenia i ciągłych programów doskonalenia zawodowego ma bezpośredni wpływ na jakość opieki, jaką otaczani są pacjenci.

Dowiedz się więcej na tematZespołu specjalistów NephroCare

Program doskonalenia Excellence System NephroCare

Program NephroCare ma na celu zapewnienia najwyższego poziomu opieki w zakresie leczenia pacjentów z chorobami nerek. W naszym dążeniu do doskonałości polegamy na oddanym zespole specjalistów, naszych produktach, terapiach i zaawansowanej technologii, których uzupełnieniem są ciągłe szkolenia i program kształcenia.

Program doskonalenia Excellence System w NephroCare jest odzwierciedleniem wszystkich naszych standardów jakości i najlepszych praktyk stosowanych w różnych krajach.

Standardy te mają kluczowe znaczenie w zapewnieniu wysokiej jakości życia naszym pacjentom i zadowolenia naszych pracowników. Dzięki tym standardom możemy oferować programy leczenia pacjentów z chorobami nerek różnym systemom zdrowotnym.

Dowiedz się więcej na temat Programu doskonalenia Excellence System w NephroCare

Interdyscyplinarna stacja dializ

Stacja dializ kierowana jest przez dyrektora ośrodka, specjalizującego się w nefrologii oraz pielęgniarkę oddziałową, odpowiedzialnych odpowiednio za zarządzanie personelem lekarskim i pielęgniarskim. Lekarz sprawuje nadzór nad poszczególnymi zmianami, natomiast pielęgniarka dializacyjna przeprowadza dializę u maksymalnie 4-6 pacjentów, w zależności od wymaganego poziomu opieki określonego lokalnymi przepisami. W zależności od wielkości i lokalizacji stacji dializ, może w niej być zatrudniony dodatkowy personel administracyjny i techniczny.

Dyrektor stacji dializ organizuje i prowadzi comiesięczne spotkanie interdyscyplinarne (przegląd stanu placówki) w celu analizy wyników i podejmowania działań na rzecz poprawy stanu zdrowia poszczególnych pacjentów. Takie spotkania mają za zadanie poprawę komunikacji oraz integrację zespołu zatrudnionego w stacji dializ.

Na poziomie regionalnym grupa ośrodków NephroCare zarządzana jest przez dyrektora regionalnego i pion medyczny (dyrektor ds. medycznych i dyrektor ds. pielęgniarstwa).

Wirtualna przychodnia

Powiązane tematy

Wyszukiwarka przychodni

Wyszukaj najbliższą stację dializ firmy Fresenius Medical Care.