NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Specjaliści NephroCare

To więcej niż praca

W NephroCare świadomi jesteśmy obowiązku zapewnienia naszemu personelowi odpowiednich warunków, poprzez stworzenie nowoczesnego i dynamicznego środowiska pracy. Pragnąc osiągnąć ten cel włączamy naszych pracowników do procesu decyzyjnego dotyczącego kwestii związanych z pracą, skupiając się na realizacji celów i osiąganiu skuteczności poprzez motywowanie do działań, jak również wspieranie ciągłego rozwoju zawodowego i osobistego. W efekcie nasi pracownicy dążą do zapewnienia możliwie jak najwyższej jakości opieki.

Technologia i wiedza medyczna to nie jedyne elementy odgrywające kluczową rolę w placówce medycznej. Nasi specjaliści nawiązują również z pacjentami więź ludzką i emocjonalną, która jest bardzo ważnym elementem z perspektywy dyscyplinowania pacjentów i zapewnienia im dobrego samopoczucia.

Rozwijanie zespołu specjalistów

Zaangażowanie naszych specjalistów ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia dobrego samopoczucia naszych pacjentów. W NephroCare dążymy do możliwie jak najlepszego zapewnienia naszym pracownikom wszelkich elementów niezbędnych do pracy.

Pomagamy rozwijać umiejętności zespołów zatrudnionych w stacjach dializ, przez co udoskonalamy jakość naszych usług. Mając to na względzie, udzielamy wsparcia pracownikom poszczególnych stacji, oferując im możliwość skorzystania z ciągłych programów szkoleniowych, wydarzeń edukacyjnych i wzięcia udziału w konferencjach.

Działania te mają na celu zapewnienie personelowi dostępu do najnowszych osiągnięć z zakresu badań klinicznych oraz wymagań i procedur organizacyjnych.

Kongresy

Lekarzy i pielęgniarki zachęcamy do nadsyłania abstraktów naukowych i uczestnictwa w kongresach i sympozjach krajowych oraz międzynarodowych, takich jak ERA-EDTA (European Renal Association - European Dialysis and Transplant Association) i EDTNA/ERCA (European Renal Association –European Dialysis and Transplant Nurses Association/European Renal Care Association).

Ponadto, uczestnictwo w dorocznych międzynarodowych spotkaniach Dyrektorów ds. Medycznych i Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa umożliwia wymianę cennych idei i doświadczeń, określenie potrzeb w ramach naszej sieci oraz znalezienie najlepszych sposobów na rozwijanie i udoskonalanie procedur dializowania. Udzielamy aktywnego wsparcia rozwoju zawodowego personelu pielęgniarskiego poprzez program regularnych szkoleń oraz publikacje takie jak NursingNow! Jest to czasopismo przeznaczone dla pielęgniarek i zawiera artykuły dotyczące szkoleń i opieki nad pacjentem.

Szkolenie i programy kształcenia

Jak najlepsze wykorzystanie nowoczesnych technologii wymaga szerokiej wiedzy i doświadczenia z zakresu stosowanych produktów i technologii. Wiedza specjalistyczna oferowana przez NephroCare jest efektem niezliczonych warsztatów szkoleniowych organizowanych w skali regionalnej. Wykracza ona daleko poza wymagania określone przepisami i służy udoskonaleniu codziennej praktyki zawodowej.

Wiedza na temat najnowszych osiągnięć w zakresie dializowania ma kluczowe znaczenie dla każdego specjalisty w dziedzinie dializ. Lekarze i pielęgniarki NephroCare każdego roku uczestniczą w wydarzeniach organizowanych w skali krajowej i międzynarodowej. Oprócz możliwości skorzystania z bezpośrednich szkoleń w zakresie nowych technologii i aplikacji, wydarzenia te służą również jako nieocenione forum do wymiany idei i doświadczeń z innymi specjalistami w dziedzinie dializ. Wiele z tych wydarzeń posiada również certyfikat regionalnych stowarzyszeń medycznych i udział w nich zapewnia uzyskanie punktów edukacyjnych.

E-learning

Platforma e-learningowa w NephroCare jest szeroko uznawanym narzędziem szkoleniowym w naszych międzynarodowych ośrodkach. Jest ona aktywnie wykorzystywana w 30 krajach. Ponad 37.000 słuchaczy może wybrać spośród prawie 1.000 kursów oferowanych w wielu językach, w celu rozwoju zawodowego i odbycia szkoleń z zakresu zgodności z przepisami. Kursy mogą dotyczyć opieki pielęgniarskiej, zagadnień medycznych i niezwiązanych z medycyną. Dostępne są w językach lokalnych.

Program satysfakcji pracowników

W trosce o spełnienie potrzeb i oczekiwań personelu, NephroCare okresowo przeprowadza ankietę satysfakcji pracowników. Ankiety te mają za zadanie określenie możliwości wprowadzenia udoskonaleń. W roku 2015 respondenci w szczególności doceniali sposób, w jaki mogą wykorzystać swoje kompetencje zawodowe oraz fakt, że dobre samopoczucie pacjentów jest głównym obiektem zainteresowania ich pracy.

Na pytanie, co chcieliby poprawić, pracownicy odpowiedzieli, że chcieliby, aby poszerzone zostały możliwości dalszego rozwoju zawodowego.