NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Detail

Nowy budynek stacji dializ w Kraśniku

Pacjenci z Kraśnika i okolic, cierpiący na niewydolność nerek, mogą już leczyć się w nowej - większej i nowocześniej wyposażonej stacji dializ.

Ośrodek leczenia nerkozastępczego właśnie przeprowadził się do nowego budynku na terenie SPZOZ w Kraśniku, przy ulicy Chopina 13. Może się tu leczyć o 20% więcej pacjentów niż w starej stacji. Wszystkie świadczenia będą bezpłatne, realizowane w ramach kontraktu z NFZ.

Na powierzchni 786,99 m², znajduje się 20 stanowisk dializacyjnych, plus 1 stanowisko dla chorych wymagających izolacji, co pozwoli na objęcie specjalistyczną opieką do 120 pacjentów. W poprzednim ośrodku przy al. Niepodległości było 16 sztucznych nerek i 80 chorych pod stałą opieką.

Budynek nowej stacji jest dwukondygnacyjny. Na parterze znajdują się przede wszystkim pomieszczenia administracyjne, a na I piętrze – sale dializ. Nowy obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – są tu poręcze dla niepełnosprawnych pacjentów, a wejście do budynku pozwala na swobodny wjazd wózków inwalidzkich. Ośrodek wyposażony jest w windę, która bez problemu pozwala na dotarcie na zabiegi pacjentom, którzy ze względu na stan zdrowia nie powinni korzystać ze schodów. Pacjenci i personel mogą być też zadowoleni z nowoczesnego i miłego dla oka wystroju: przestronnych pomieszczeń (sal dializacyjnych, szatni, pokoi dla personelu), nowych mebli, infrastruktury sanitarnej czy telewizorów. Ten wysoki standard wyposażenia można spotkać we wszystkich obiektach Centrum Dializ Fresenius w Polsce. Całość inwestycji wyniosła około 5,5 mln zł.

Centrum Dializ Fresenius w Kraśniku powstało w 2005 roku. Początkowo zlokalizowane było w budynku SPZOZ, a następnie przeniesione do nowego, wolnostojącego budynku przy al. Niepodległości. Jednak potrzeby w zakresie leczenia nerkozastępczego w powiecie wymagały, aby ośrodek rozbudować i tym samy objąć leczeniem więcej osób. Dlatego też w ubiegłym roku rozpoczęły się prace budowalne i gdy tylko nowy obiekt uzyskał odpowiednie pozwolenia i odbiory, cała stacja dializ mogła się do niego przenieść.

W Kraśniku opiekę nad pacjentami prowadzi obecnie 25-osobowy zespół pracowników stacji dializ, pod kierownictwem pana dr. hab. med. Andrzeja Swatowskiego i pielęgniarki oddziałowej, pani Barbary Jachury. Wszyscy członkowie personelu mają wieloletnie doświadczenie w pracy w ośrodku dializ i leczeniu nerkozastępczym. Dializoterapia w Kraśniku ma ponad 40 letnią tradycję, zapoczątkowaną przez dr. Stanisława Gotnera
w ramach SP ZOZ w Kraśniku. Od prawie 14 lat jest ona z sukcesem kontynuowana przez Fresenius Nephrocare Polska.