NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Detail

Światowy Dzień Nerek w stacjach dializ Fresenius Nephrocare Polska

Dla swoich pacjentów firma przygotowała specjalne opaski medyczne

Każdy z pacjentów leczonych dializami w stacji dializ należącej do Fresenius Nephrocare Polska otrzymał w prezencie silikonową opaskę medyczną informującą o tym, że jest dializowany. Poza samą opaską, firma dla pacjentów przygotowała także krótką instrukcję, jak z niej korzystać.

Bransoletki medyczne są jednym z najskuteczniejszych narzędzi wczesnego informowania o stanie zdrowia pacjenta. Wykonane z 100% silikonu są elastyczne, antyalergiczne oraz odporny na substancje chemiczne, wodę, słońce. Wykonany na nich trwały, a równocześnie dyskretny napis "Jestem dializowany" pozwoli na zapewnienie odpowiedniej, specjalistycznej opieki medycznej, dostosowanej dla osób korzystających z leczenia nerkozastępczego.

Silikonowe opaski dostępne są dla pacjentów we wszystkich ośrodkach Centrum Dializ Fresenius w Polsce.

Światowy Dzień Nerek powstał z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Nefrologicznego i Międzynarodowej Federacji Fundacji Nerek i jest obchodzony od 2006 roku w każdy drugi czwartek marca. Jest ogólnoświatową kampanią, której celem jest podniesienie wśród społeczeństwa świadomości znaczenia nerek w organizmie oraz informowanie o powszechności chorób nerek, sposobach leczenia i zapobiegania ich rozwojowi.