NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Detail

Utrzymuj odpowieni poziom energii!

Jak najlepiej skomponować dietę przyjazną nerkom na zimę?

Tak jak samochód potrzebuje paliwa, tak nasz organizm potrzebuje energii do prowadzenia aktywności fizycznej i psychicznej. Przy niedoborze energii  czujemy się zmęczeni i słabi, a ciało jest bardziej podatne na infekcje. Brakuje nam motywacji i siły potrzebnej do działania.

Wiele osób spożywa zbyt dużo żywności wysokoenergetycznej, co może prowadzić do problemów z nadwagą i innych problemów zdrowotnych. Jednak w przypadku pacjentów dializowanych sytuacja jest często inna. Leczenie przewlekłej choroby nerek za pomocą dializ wymaga dużej ilości energii – pacjenci dializowani mają wyższe wymagania energetyczne niż osoby zdrowe. Ponadto jesień i zima mogą jeszcze bardziej wyczerpać energię. Wieczory są coraz dłuższe, temperatura spada, a kaszel i przeziębienie czyhają na każdym kroku. Dla pacjentów dializowanych kluczem do pokonania zimowej chandry jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu energii - zobacz, jak Twoja dieta może Ci pomóc!

Dowiedz się więcej o tym, co możesz zrobić, aby uzyskać wystarczającą ilość energii i przejrzyj naszą Bibliotekę Dobrych Przepisów Kulinarnych, aby poznać pyszne przepisy na zwiększenie poziomu energii.