NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

System informacji klinicznej

Informacje kliniczne

Euklides był matematykiem. Już ponad dwa tysiące lat temu zajmował się zbieraniem informacji. Jego pasją było gromadzenie wiedzy dostępnej w jego czasach i wyrażanie jej w postaci faktów matematycznych. W ten sposób stworzył fundamenty pod rozwój geometrii.

Firma Fresenius Medical Care dysponuje systemem Euclid, lub, dla ścisłości EuCliD. Jest to nazwa systemu zarządzania danymi klinicznymi pacjentów. Firma Fresenius Medical Care wykorzystuje go, do gromadzenia danych klinicznych pacjentów korzystających z zabiegów dializy w jej placówkach.

W ciągu ostatnich dwunastu lat 88 000 pacjentów w około 730 stacjach dializ uczestniczyło w pracach nad optymalizacją dializoterapii poprzez anonimowe udostępnianie swoich danych klinicznych.

Krótko mówiąc celem tego złożonego systemu zarządzania danymi jest stała poprawa jakości dializoterapii.

W związku z powyższym korzyści dla wszystkich pacjentów są oczywiste:

  • Każde nowe doświadczenie związane z leczeniem chorób nerek uzyskane w jednej z naszych placówek może zostać wykorzystane natychmiast w każdej innej placówce sieci NephroCare.
  • Pacjenci, którzy dużo podróżują i korzystają z różnych placówek sieci NephroCare mogą być pewni, że wszystkie informacje dotyczące ich leczenia są dostępne w każdej z nich.

Należy pamiętać, że:

  • Wszystkie dane są zbierane w całkowitej zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony danych oraz są przechowywane anonimowo bez możliwości identyfikacji pacjentów.
  • Poprzez swoją zgodę na zbieranie przez nas danych dotyczących Twojego leczenia możesz pomóc w doskonaleniu jakości życia wszystkich pacjentów korzystających z placówek sieci NephroCare.