NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Odpowiedzialność za środowisko

Program ochrony srodowiska

Zabieg hemodializy wymaga zaangażowania dużej ilości zasobów. Podczas zabiegu zużywa się 300 – 600 litrów wody, wytwarza się 0,8 – 1,4 kg zakaźnych odpadów i pobiera się 7 – 19 kWh energii elektrycznej.

Sukces dializoterapii spowodował rosnące problemy ekologiczne i ekonomiczne. Gwałtownemu wzrostowi liczby dializowanych pacjentów towarzyszyły liczne osiągnięcia w dziedzinie medycyny i technologii, które zostały dodatkowo zwiększyły obciążenie środowiska.

Wraz ze europejskimi stowarzyszeniami European Dialysis and Transplant Nurses Association/European Renal Care Association, firma Fresenius Medical Care wprowadziła w życie inicjatywę ekologiczną „Go Green in Dialysis”. Polega ona na współpracy specjalistów, takich jak eksperci w dziedzinie opieki nefrologicznej, technicy dializacyjni, członkowie zespołów kierowniczych działów zarządzania jakością i środowiskiem.

Inicjatywa „Go Green in Dialysis” przyczyniła się do opracowania zestawu standardowych środowiskowych wytycznych dotyczących dializoterapii. Celem tego projektu jest podwyższanie poziomu świadomości zagadnień środowiskowych wśród pracowników stacji dializ. Wytyczne te zawierają informacje na temat ogólnych wyzwań związanych z zarządzaniem środowiskowym oraz takich zagadnień, jak wytwarzanie odpadów, zużycie wody i energii.

W 2007 roku kierownictwo firmy Fresenius Medical Care wprowadziło w życie pierwszy program ochrony środowiska. Jego celem jest położenie jeszcze większego nacisku na ten ważny aspekt naszej pracy. W ramach programu określono cele dotyczące maksymalnego zużycia wody i elektryczności oraz wytwarzania skażonych odpadów na poziomie zabiegu w celu obniżenia obciążenia środowiska przez stacje dializ NephroCare.

Produkty przyjazne dla srodowiska

Firma Fresenius Medical Care od lat pracuje nad poszerzeniem ekologicznego charakteru swoich produktów i procesów. W wyniku tych działań opracowano produkty i materiały, takie jak nadająca się do recyklingu folia Biofine oraz stale doskonalono procesy produkcji w celu zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów.