Powrót do wyszukiwania

Centrum Dializ Fresenius Ostrołęka

Centrum Dializ Fresenius
Ośrodek Dializ nr 13 w Ostrołęce  

Stacja dializ w Ostrołęce została od podstaw utworzona przez Fresenius Nephrocare Polska i działa od 28.01. 2008 roku.

Stacja zlokalizowana jest na terenie wieloprofilowego, nowoczesnego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Posiada 16 stanowisk dializacyjnych i wykonuje zabiegi hemodializy.

Swoim zasięgiem stacja obejmuje region powiatu ostrołęckiego (gminy: Czarnia, Myszyniec , Łyse, Kadzidło, Baranowo, Lelis, Olszewo-Borki, Rzekuń, Troszyn, Czerwin i Goworowo). Dializują się tu także pacjenci z pogranicza województwa warmińsko-mazurskiego (gmina Rozogi).

Powiat ostrołęcki leży w północno-wschodniej Polsce, jest największym powiatem w województwie mazowieckim. Położony jest na ziemiach będących częścią trzech krain geograficznych: Równiny Kurpiowskiej , Doliny Dolnej Narwi i Międzyrzecza Łomżyńskiego. Na Równinie Kurpiowskiej znajduje się jeden z najciekawszych regionów etnograficznych w Polsce - Kurpie. Na terenie tym rośnie Puszcza Kurpiowska (zwana też Zieloną lub Myszyniecką) Znajduje się tu dużo obiektów godnych odwiedzenia (Muzeum Kultury Kurpiowskie w Ostrołęce, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie im. Adama Chętnika , Skansen w Kadzidle, Pomnik-Mauzoleum Powstania Listopadowego w Ostrołęce, liczne rezerwaty przyrody). 

Do najciekawszych cyklicznych wydarzeń folklorystycznych należą: Niedziela Wielkanocna w Łysych, miodobranie kurpiowskie (ostatnia niedziela sierpnia) czy wesele kurpiowskie (koniec czerwca).

Istnieje również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu (wędrówki, spływy kajakowe np. Narwią).

Ośrodek działa wyłącznie na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jesteś w dobrych rękach
dr Agnieszka Gałązka-MikołajewskaOrdynator
Metody leczenia
  • HD
  • HDF
Skontaktuj się z nami
Sprawdź mapę dojazdu
Skontaktuj się z nami
al. Jana Pawła II 120A
07-410 Ostrołęka
Poland

Tel. +48 29 7693 220
Faks +48 29 7693 221
Godziny otwarcia
Pon.
Wt.
Śr.
Czw.
Pt.
Sob.
Nie.
7:00 - 23:00
7:00 - 18:00
7:00 - 23:00
7:00 - 18:00
7:00 - 23:00
7:00 - 18:00