AKTUALNOŚCI DOTYCZĄCE CHOROBY COVID-19

Ważne aktualności dotyczące koronawirusa

Dla Fresenius Medical Care zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów, współpracowników i partnerów stanowi absolutny priorytet. Traktujemy tę kwestię niezwykle poważnie, dlatego bacznie śledzimy sytuację epidemiologiczną i dostosowujemy nasze działania do rozwoju wydarzeń.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że opiekujemy się jednymi z najwrażliwszych pacjentów w systemie opieki zdrowotnej. Aby ich chronić, wzmocniliśmy dotychczasowe środki kontroli zakażeń, utrzymujemy bliski kontakt z lokalnymi władzami i przestrzegamy ich wytycznych. Utworzyliśmy także grupy zadaniowe, które dokonują przeglądu działań podejmowanych w ramach zapobiegania zarażeniu wirusem.

Choć mijają trzy lata odkąd wdrożyliśmy rozwiązania przeciwcovidowe, przestrzegamy ich tak samo, jak to robiliśmy na początku. Zagrożenie wirusowe traktujemy poważnie nie tylko w zimie, lecz przez cały rok. Minione miesiące pokazały, że wirus jest równie aktywny latem jak zimą. Najlepszym zabezpieczeniem przed groźnym przebiegiem choroby po zakażeniu się wirusem jest szczepionka, którą należy przyjąć po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Należy też mieć na uwadze, że SARS-COV-19, podobnie jak inne wirusy, nieustannie mutuje i coraz łatwiej można się nim zarazić.