Pacjenci dializowani otrzewnowo

Podróżowanie w przypadku pacjentów dializowanych otrzewnowo

Terapia dializą otrzewnową nie oznacza rezygnacji z planów podróżowania. Dołożymy wszelkich starań, aby podróż nie była już wyzwaniem, lecz okazją do poznania nowych wrażeń: Nasz niezawodny zespół pomoże w dalszym ciągu korzystać z zabiegów dializy otrzewnowej, podczas gdy Ty będziesz zwiedzać nowe miejsca na całym świecie. Przy odpowiednio wczesnym przygotowaniu wiele miejsc może być w zasięgu ręki.

Pierwszym, najważniejszym krokiem przed zaplanowaniem podróży jest skonsultowanie się z pielęgniarką dializacyjną. Pomoże ona w przygotowaniach do podróży oraz udzieli porad na temat dostępnych możliwości i docelowych miejsc podróży oraz sprawdzi, czy firma jest w stanie dostarczyć niezbędne płyny do kraju, który chcesz odwiedzić.

Niezależnie od celu podróży, wcześniejsze planowanie ma kluczowe znaczenie. Pacjenci dializowani, przed podróżą muszą poświęcić trochę więcej czasu na planowanie niż inni podróżni. Dzięki naszej pomocy wystarczy wykonać kilka czynności, które pozwolą na odbycie podróży bez obaw o dostępność zabiegów dializy.

Podróż należy zaplanować z wyprzedzeniem i w konsultacji z NephroCare, aby zapewnić dostawę odpowiednich płynów dializacyjnych do miejsca podróży we właściwym czasie.

W przypadku niektórych krajów obowiązują pewne ograniczenia dotyczące wwożenia płynów do dializy otrzewnowej i wymagane jest uzyskanie odpowiednich zezwoleń i przedstawienie stosownej dokumentacji. Wszystkie te formalności zostaną załatwione przez zespół NephroCare.

Jeśli istnieje konieczność zabrania cyklera do ADO, należy pamiętać o wzięciu ze sobą przedłużacza oraz bardzo długiego przewodu spustowego. Najbliższe gniazdko elektryczne lub spustowe może znajdować się w pewnej odległości od łóżka.

Ruszajmy w drogę!

  • Kiedy wybierzesz miejsce swoich wakacji, skontaktuj się z Koordynatrem Dializ Wakacyjnych, aby zorganizować Twoje wakacyjne zabiegi.
  • Skontaktuj się z Koordynatorem odpowiednio wcześnie, aby miał wystarczająco dużo czasu, by pomóc Ci w organizacji dializ.
  • Zadbaj o zorganizowanie dostawy płynów, przewodów i akcesoriów z naszej firmy. Udzielimy informacji dotyczących wszystkich niezbędnych specjalnych dokumentów.
  • Zadbaj o to, aby w przypadku opóźnień w podróży dysponować odpowiednim zapasem potrzebnych środków i leków zapewniając sobie tym samym pewien margines bezpieczeństwa.
  • Zapisz nazwę, adres i numer telefonu najbliższej placówki firmy Fresenius Medical Care znajdującej się w miejscu podróży. Zespół NephroCare pomoże Ci w uzyskaniu tego typu informacji.
  • Odpręż się – jesteś w dobrych rękach!

Historie opowiadane przez pacjentów