Pacjenci hemodializowani

Stacja dializ NephroCare w Antalyi
Podróżowanie w przypadku pacjentów hemodializowanych

Placówka NephroCare w Antalyi oferuje pacjentom możliwość skorzystania z basenu

Kiedy już zdecydujesz, gdzie chcesz spędzić wakacje, poinformuj o tym Koordynatora Dializ Wakacyjnych. Pomoże Ci w organizacji zabiegów i załatwieniu formalności.

Niezależnie od docelowego miejsca podróży, koszty leczenia muszą być pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli planujesz podróże po własnym kraju, wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie formularze. Zespół NephroCare w Twojej stacji dializ i centrali naszej firmy z chęcią udzieli wszelkich informacji.

 

Dializy gościnne w Polsce

Aby skorzystać z programu dializ wakacyjnych należy:

 1. Wykonać telefon do wybranego ośrodka w celu rezerwacji miejsca lub sprawdzenia czy stacja dysponuje w danym terminie wolnymi miejscami. W momencie rezerwacji Pacjent powinien posiadać wiedzę na temat swojego statusu wirusologicznego tzn. znać wyniki badań HCV, HBs, HBc
 2. Podać swoje niezbędne dane osobowe oraz pozostawić numer telefonu, pod którym w razie konieczności ośrodek może się z Pacjentem skontaktować
 3. Posiadać następujące dokumenty:
  • skierowanie;
  • Kartę Informacyjną z macierzystej Stacji zawierającą: rozpoznanie, wyniki ostatnich badań [w tym kserokopia grupy krwi i aktualne wyniki badań wirusologicznych - potwierdzone przez lekarza], dokładny opis sposobu dializowania oraz listę aktualnie zażywanych leków.
 4. Co najmniej tydzień przed przyjazdem telefoniczne potwierdzić obecność 
 5. Stacja dializ może poprosić Cię o przesłanie wypełnionego formularza, który dostępny jest do pobrania tutaj:

Formularz zgłoszenia na dializy wakacyjne 

Wiele naszych ośrodków położonych jest w turystycznie atrakcyjnych regionach Polski. Od wielu lat oferują one dializy wakacyjne pozwalające wszystkim pacjentom na bezpieczne i komfortowe korzystanie z uroków urlopu. Szczególnie polecamy ośrodki na Wybrzeżu, Mazurach i na południu Polski, położone w bliskiej odległości popularnych miejscowości wypoczynkowych. 

 

Dializy gościnne za granicą

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku obywateli Unii Europejskiej podróżujących po UE, choć może pojawić się konieczność załatwienia kilku dodatkowych formalności. Zespół NephroCare również służy pomocą w tym zakresie dla pacjentów naszych stacji dializ.

Jeśli wybierasz się  do innych miejsc za granicą, skontaktuj się z Narodowym Funduszem Zdrowia w kwestii ustalenia konkretnych zasad dotyczących płatności i refundacji kosztów za świadczenia oferowane w tych krajach.

Aby skorzystać z dializ gościnnych za granicą prosimy o kontakt z naszym Koordynatorem. Konieczne są poniższe informacje:

 1. Dokładna lokalizacja  
 2. Dokładna data pobytu  
 3. Kopia paszportu pacjenta  
 4. Kopia karty EHIC pacjenta (obie strony)  
 5. Załącznik "HDI Dialysis Aplication..." wypełnia lekarz - wypełnione na komputerze i podpisane czytelnie, pieczątka lekarza oraz ośrodka dializ  
 6. Pozostałe załączniki podpisane przez pacjenta  
 7. Kopia wyników badań laboratoryjnych związanych z Hepatitis B status serologiczny: HBsAG, Anti-HBc (później wyniki muszą być powtórzone na 4 tygodnie przed planowanym wyjazdem)  
 8. Kopia wyników badań laboratoryjnych HCV, HIV oraz MRSA wymazy (później wyniki muszą być powtórzone na 4 tygodnie przed planowanym wyjazdem) UWAGA: wyniki badań muszą być opisane jako "negative" albo "positive" (przy każdej pozycji)  
 9. Trzy ostatnie karty dializ UWAGA: Pacjent musi mieć przy sobie także 3 ostatnie (najświeższe) karty dializ. Badania MRSA robione przed wyjazdem, badania krwi oraz wymazy.

UWAGA: Procedurę rezerwacji dializ za granicą prosimy rozpocząć przynajmniej 8 tygodni przed planowanym wyjazdem!

 

Specjalnie dla naszych pacjentów uruchomiliśmy infolinię wakacyjną. Nasi pracownicy pomogą w rezerwacji miejsc i znalezieniu najbliższej stacji dializ Fresenius. 

tel. 605 33 77 17

 

Po załatwieniu formalności nic już nie jest w stanie Cię powstrzymać. Wyjeżdżaj i baw się dobrze! Jeśli chcesz się upewnić, że w okolicy Twojego miejsca wypoczynku, znajduje się ośrodek dializ NephroCare, sprawdź naszą listę stacji dializ:

Wyszukiwarka stacji dializ

Ruszajmy w drogę!

 • Kiedy wybierzesz miejsce swoich wakacji, skontaktuj się z Koordynatorem Dializ Wakacyjnych, aby zorganizować Twoje wakacyjne zabiegi.
 • Porozmawiaj z pracownikami NFZ na temat kwestii refundacji kosztów za świadczenia medyczne.
 • Skontaktuj się z Koordynatorem odpowiednio wcześnie, aby miał wystarczająco dużo czasu, by pomóc Ci w organizacji dializ.
 • Odpręż się – jesteś w dobrych rękach!