NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Nerki i choroby nerek

W niewydolności nerek dochodzi do powolnego zaniku ważnych funkcji tych organów, przez co stan zdrowia pacjenta ulega pogorszeniu. Proces niewydolności nerek jest nieodwracalny, niemniej w przypadku wczesnego wykrycia zaniku funkcji tych organów można podjąć działania profilaktyczne, które mogą spowolnić postęp choroby. W niektórych przypadkach można również zapobiec konieczności zastosowania leczenia nerkozastępczego. Niewydolność nerek pozwala na prowadzenie w miarę normalnego trybu życia, pod warunkiem, że pacjent gotowy jest do podjęcia aktywnej współpracy z personelem medycznym i traktuję tę kwestię w sposób poważny - w zakresie o wiele szerszym niż w przypadku pacjentów niecierpiących na schorzenia nerek.

W tej sekcji przedstawimy informacje dotyczące nerek, różnych stopni zaawansowania niewydolności nerek, możliwości leczenia oraz potencjalnych schorzeń współistniejących.

Powiązane tematy

Podstawowe informacje dotyczące nerek

Działanie obu nerek obejmuje o wiele...