NephroCare wykorzystuje pliki cookie na tej stronie internetowej w celu zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia jak najlepszej jakości usług. Kontynuując przeglądanie witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Twoja dieta

Przewlekła choroba nerek (PChN) a odżywianie się

Ważnym elementem terapii jest prawidłowe odżywianie się. Należy przestrzegać zaleceń dotyczących rodzaju i ilości spożywanych składników odżywczych. Prawidłowy stan odżywienia organizmu jest równoznaczny z dobrym samopoczuciem. Niedożywienie lub nieprawidłowe odżywianie się zwiększają ryzyko wystąpienia chorób.

Dieta osób z chorobą nerek może być bardzo wymagająca. O opracowanie indywidualnej, dostosowanej do potrzeb pacjenta diety należy poprosić dietetyka specjalizującego się w chorobach nerek. Dietetyk ten, wspólnie z pacjentem, dokona wyboru produktów żywnościowych, które pacjent lubi jeść, dbając o to, aby zawierały wszystkie niezbędne dla organizmu składniki żywnościowe. Poprzez przestrzeganie zalecanej diety pacjent może zminimalizować ryzyko powikłań związanych z niezrównoważoną dietą.

Powiązane tematy

Dalsze informacje na temat różnych aspektów diety znajdują się na stronie

Odżywianie się pacjentów z PChN

Dla pacjenta, u którego stwierdzono PChN, stosowanie się do zrównoważonej diety...

Odżywianie się pacjentów poddawanych hemodializie

Tak. Twoje potrzeby żywieniowe są...