Detail

Fresenius Nephrocare Polska na Pikniku Zdrowotnym Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

Z okazji jubileuszu 50-lecia Szpitala Wojewódzkiego 11 czerwca na terenie placówki zorganizowano specjane wydarzenie dla mieszkańców Poznania. 

Podczas Pikniku Zdrowotnego można było wziąć udział w szeregu badań profilaktycznych w kierunku nadciśnienia, cukrzycy, chorób nerek czy nowotworów. Ponadto organizatorzy przygotowali szereg atrakcji jak warsztaty z pierwszej pomocy, gry i zabawy o tematyce przeciwdziałania uzależnieniom, samokontroli raka piersi, czy porady laktacyjne.

Fresenius Nephrocare Polska wziął udział w wydarzeniu i przygotował dwa punkty edukacji zdrowotnej. W pierwszym można było wykonać badania poziomu kreatyniny we krwi, które pozwalają na wczesne wykrycie chorób nerek oraz otrzymać informacje dotyczące dbania o nerki. Na stoisku na terenie szpitalnego parkingu firma prezentowała swoją kampanię społeczną, promującą transplantację - "Drugie życie". Młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych im KEN w Poznaniu, jedni ze zwycięzców tegorocznej edycji kampanii rozdawali oświadczenia woli i odpowiadali na pytania dotyczace świadomego dawstwa narządów.