Detail

Nowy budynek Centrum Dializ Fresenius w Oświęcimiu

Od dzisiaj pacjenci ośrodka w Oświęcimiu korzystają z nowo wybudowanego obiektu stacji dializ przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, na ulicy Wysokie Brzegi 4.

W porozumieniu z władzami ZOZ w Oświęcimiu w zeszłym roku rozpoczęto więc budowę nowego, większego, wolnostojącego obiektu na terenie szpitala. To do niego przenieśli się pacjenci i pracownicy stacji dializ.

Nowy budynek stacji dializ to bardzo nowoczesny, parterowy obiekt. Ośrodek dializ posiada  powierzchnię użytkową  prawie 700m2, czyli o prawie 300m2 więcej od poprzedniej lokalizacji. Dzięki tej inwestycji w oświęcimskiej stacji dializ będzie mogło docelowo leczyć się nawet 150 pacjentów. Nowe centrum dializ posiada 3 sale dializacyjne, w których jest miejsce na 25 stanowisk do dializ, wydzieloną poradnię nefrologiczną, szatnie dla pacjentów i personelu, pokój odpoczynku oraz pomieszczenia techniczne, w tym magazyny. W ośrodku zainstalowana jest klimatyzacja, a pacjenci podczas dializ mogą oglądać telewizję na podwieszanych pod sufitem telewizorach.

Nowy obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – są tu poręcze dla niepełnosprawnych pacjentów,  specjalna rampa pozwala na swobodny wjazd wózków inwalidzkich. Ten wysoki standard wyposażenia można spotkać we wszystkich obiektach Centrum Dializ Fresenius Polsce.