Detail

Rozpoczynają się Krakowskie Dni Dializoterapii

Fresenius Nephrocare Polska wystąpi na konferencji w roli eksperta i tym samym po raz kolejny potwierdza pozycję krajowego lidera w zakresie leczenie dializami i partnera ośrodków ochrony zdrowia.

Krakowskie Dni Dializoterapii to jedna z najważniejszych w Polsce konferencji dla przedstawicieli środowiska medycznego, dotycząca opieki nad pacjentem z niewydolnością nerek. Organizowana jest cyklicznie przez fundację Amicus Renis. W dniach 2-3 września 2021 konferencja odbędzie się po raz 14., ale po raz pierwszy uczestniczy obejrzą wykłady w formie online.

W programie spotkanie wyraźnie obecność zaznaczają specjaliści z Fresenius Nephrocare Polska. W pierwszym dniu konferencji, w otwierającym spotkanie panelu dyskusyjnym, dotyczącym opieki koordynowanej nad pacjentem nefrologicznym i jej perspektyw weźmie udział dr Tomasz Prystacki, Prezes Zarządu Fresenius Nephrocare Polska.

W części poświęconej ekologicznym aspektom leczenia pacjentów z niewydolnością nerek, zatytułowanej „Medycyna odpowiedzialna za środowisko – czas na „zieloną” dializoterapię” z wykładem wystąpi dr inż. Marcin Filipowicz, Dyrektor Działu Technicznego i Jakości firmy Fresenius, który przedstawi możliwości poprawy wyników i minimalizacji wpływu na środowisko zgodnie z doświadczeniami ośrodków. Z kolei dr n. med. Wojciech Marcinkowski, dyrektor Medyczny Fresenius Nephrocare Polska, wygłosi wykład zatytułowany „Wyniki leczenia wtórnej nadczynności przytarczyc”. Kolejni pracownicy firmy, którzy wzmocnią wartość merytoryczną konferencji to m.in. prof. dr hab. med. Leszek Domański, Ordynator Centrum Dializ Fresenius w Drawsku Pomorskim oraz prof. dr hab. med. Marek Myślak, Ordynator ośrodka w Świnoujściu, którzy będą współprzewodniczyć sesji o dostępie naczyniowym. Pani dr n. med. Ewa Benedyk-Lorens, Ordynator Centrum Nefrologicznego Fresenius w Krakowie będzie przewodniczyć piątkowej sesji o dylematach współczesnej dializoterapii.

Na wirtualnym stoisku firmy Fresenius premierowo zostanie zaprezentowany "Raport wartości 2021", pokazujący na czym polega opieka nefrologiczna oparta na wartości w faktach i liczbach.